Во велешка болница 11 ковид пациенти

Објавено на 26 април, 2022 во 16:43
Фото: Инфективно одделение на ЈЗУ Општа болница Велес

Само тројца од вкупно 11 лежечки пациенти имаат симптоми на Ковид 19 во ЈЗУ Општа болница Велес. Резултати од тестирање чека еден пациент. Останатите седум  пациенти се негативни но сеуште зависни од здравствена грижа и нега. На кислородна поддршка се четворица пациенти.

На Инфективно се лекуваат осум додека на Интерно одделение тројца пациенти.

Во изминатите 24 часа од велешка болница не е испишан ковид болен.

Убавка Јаневска

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.