Во велешка болница хоспитализирани 54 ковид пациенти, повеќе од половината вакцинирани

Објавено на 25 октомври, 2021 во 14:14

Во Општа болница Велес вкупно се хоспитализирани 54 пациенти од нив двајца се сомнителни и тројца пациенти се со негативен тест но задржани на болничко лекување.

-Од болничките пациенти 30 се вакцинирани со две дози вакцина против Ковид-19. На кислородна поддршка се 30 пациенти, соопшти портпаролката на ЈЗУ Општа болница Велес, д-р Елена Левкова Ќулумова.

Во текот на денешниот ден во велешката болница примен е еден пациент и испишан од болничко лекување е еден пациент со еден негативен тест.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.