Возило се запалило во двор на велешанец

Објавено на 27 октомври, 2022 во 14:38

Патничко возило „фиат“ со велешки регистарски ознаки се запалило во дворот на триесет и шест годишниот М.С и нема повредени лица. Возилото било во сопственост на велешанецот и пожарот го изгасила екипа од Територијална противпожарна единица Велес.

Од Сектор за внатрешни работи Велес информираат дека случајот бил пријавен вчера, 26 октомври во 13:35 часот. Увид на местото извршила екипа од Сектор за внатрешни работи Велес.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.