Загина мотоциклист на патот Кавадарци-Моклиште

Објавено на 19 февруари, 2024 во 13:38

Министерство за внатрешни работи преку дневниот билтен извести дека вчера, на регионалниот пат Кавадарци – Моклиште, на излез од село Ваташа, кавадаречко, четириесет и осум годишниот Л.С управувајќи мотоцикл „хамачи“ излетал од коловот.

– Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во болницата во Кавадарци, по што бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде што подоцна починал, додаваат од МВР.

Увид на местото извршиле увидна екипа од Одделение за внатрешни работи Кавадарци и јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот било дадено на обдукција.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.