Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 26 јули, 2022 во 09:23

Според средниот курс на Народната Банка на РСМ еврото денеска чини 61.4950 денари, а курсот на британската фунта е 72.5091 денари. Среден курс на доларот е 60.0772 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.