Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 27 јули, 2022 во 09:25

Според средниот курс на Народната Банка на РСМ еврото денеска чини 61.4948 денари, а курсот на британската фунта е 72.7233 денари. Среден курс на американскиот долар е 60.7416 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.