Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 9 август, 2022 во 09:31

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.4950 денари, а американскиот долар чини 60.2951 денари. Британската фунта изнесува 73.0605 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.