Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 22 август, 2022 во 09:24

Според курсната листа на НБРСМ, средниот курс на еврото денеска изнесува 61.4950, а американскиот долар чини 61.1647. Британската фунта изнесува 72.3982.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.