Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 31 август, 2022 во 09:28

Според курсната листа на НБРСМ, средниот курс на еврото денеска изнесува 61.4930, а американскиот долар чини 61.2846. Британската фунта изнесува 71.7957.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.