Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 12 септември, 2022 во 09:22

Според курсната листа на НБРСМ средниот курс на еврото денеска е 61.4950 денари, а на американскиот долар 61.1951 денари. Средниот курс на британската фунта е 70.7978 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.