Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 13 септември, 2022 во 09:13

Според курсната листа на НБРСМ денеска средниот курс на еврото е 61.4950 денари, а на американскиот долар 60.5564 денари. Средниот курс на британската фунта денеска изнесува 70.8631 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.