Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 14 септември, 2022 во 09:25

Според курсната листа на НБРСМ средниот курс на еврото денеска изнесува 61.4950 денари, а на американскиот долар 60.4373 денари. Средниот курс на британската фунта е 70.8549 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.