Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 16 септември, 2022 во 09:23

Според курната листа на НБРСМ денеска средниот курс на еврото изнесува 61.4950 денари, а на американскиот долар 61.5442 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 70.7408 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.