Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 30 септември, 2022 во 09:19

Според курсната листа на НБРСМ средниот курс на еврото денеска изнесува 61.4950 денари, а на американскиот долар 63.3577 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 68.7172 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.