Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 4 октомври, 2022 во 09:23

Според курсната листа на НБРСМ средниот курс на еврото изнесува 61.4924 денари, додека на американскиот долар 62.9787 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 70.6241 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.