Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 5 октомври, 2022 во 09:25

Според курсната листа на НБРСМ средниот курс на еврото денеска изнесува 61,4953 денари, а средниот курс на американскиот долар 62.1730 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 70.1730 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.