Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 7 октомври, 2022 во 09:31

Според курсната листа на НБРСМ средниот курс на еврото денеска изнесува 61.4950 денари,  а на американскиот долар 62.3682 денари. Средниот курс на британската фунта денеска е 70.2158 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.