Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 13 октомври, 2022 во 09:27

Според курсната листа на НБРСМ средниот курс на еврото денеска изнесува 61.4927 денари, а на американскиот долар е 63.3553 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 70.0054 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.