Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 27 октомври, 2022 во 09:32

Според курсната листа на НБРСМ средниот курс на еврото денеска изнесува 61.6366 денари, а на американскиот долар 61.4952 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 71.1739 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.