Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 28 октомври, 2022 во 09:24

Според курсната листа на НБРСМ средниот курс на еврото денеска изнесува 61.6950 денари, а на американскиот долар 61.4676 денари. Средниот курс на британската фунта 71.1182 изнесува денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.