Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 4 ноември, 2022 во 09:35

Според курсната листа на НБРСМ средниот курс на еврото денеска изнесува 61.6957 денари, а на американскиот долар 63.2582 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 70.7276 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.