Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 21 ноември, 2022 во 09:27

Според курсната листа на НБРСМ средниот курс на еврото денеска изнесува 61.6966 денари, а на американскиот долар 59.5182 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 70.8668 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.