Сончево време со слаб ветар и можни врнежи од дожд!

Објавено на 11 ноември, 2012 во 11:00

Измерената минимална температура се движи од 1 до 2 степени додека во текот на денот живата во термометарот се очекува да се искачи до максималните 10 поточно 14 степени целзиусови. Во Македонија ќе дува слаб ветар од јужен и југоисточен правец а можни се и врнежи од дожд на целата територија. Во Скопје се очекува температурата да се движи околу четиринаесетиот степен.

 

Сонце и топло време со максимална температура до 14 степени гласи временската прогноза која за денешниот ден ја предвидоа синоптичарите.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.