Воз прегази жена!

Објавено на 28 ноември, 2012 во 12:32

Пред сигнал на железничката станица Миладиновци, околу два часот по полноќ, воз удрил во непознато женско лице.

Полицијата извршила увид и се врши идентификување на жената.

Не е познато дали жената се самоубила или ја преминувала пругата.

Железничкиот сообраќај на тој дел од пругата бил прекинат од 03.05 до 06.05 часот.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.