Облачно и врнежливо!

Објавено на 29 ноември, 2012 во 10:18

Преку денот ќе има појава на нестабилна облачност проследена со локален пороен дожд, ретки грмежи и  засилен ветер од јужен правец.

Од АМСМ соопштија дека сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ државата се одвива без забрани, по наместа влажни коловози. Возачите да возат внимателно особено на патните правци на кои се можни одрони.

Температурата ќе се движи од 7 до 15 степени.

Во Скопје температура до 14 степени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.