Велигденска честитка од Фуере: „За многу години! Толеранција и почит за сите“

Објавено на 5 мај, 2013 во 12:33

„За многу години! Нека духот и мудроста на велигденската порака го инспирира и води напредокот со толеранција и почит за сите“, поранешниот евроамбасадор во Македонија, Ерван Фуере, на својот профил на Фејсбук напиша честитка за Велигден,пренесе А1он.

 

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.