Вкупно 611 граѓани не носеле маска и 21 не го почитувале полицискиот час

Објавено на 1 април, 2021 во 08:24

mvr logo

01.04.2021

Во текот на последното деноноќие за време на полициски час констатирано е дека 21 лице не ја почитувале забраната за движење.

Исто така, на територија на Република Северна Македонија за мерката за носење на лича заштита на лице регистрирани се 611 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.