Стигнува нова пратка на вакцини во Македонија–во 13 часот ќе се обратат Заев и Филипче

Објавено на 1 април, 2021 во 10:01

20210102154912

01.04.2021

Денеска нова пратка на вакцини пристигнува во Македонија, информираат од Владата.

Вакцините треба да пристигнат некаде во 13 часот во Клиничкиот центар, а по тој повод е закажано обраќање на медиумите на премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче.

Премиерот и министерот ќе дадат повеќе детали околу оваа пратка, односно која количина се и од кој производител.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.