Филипче: Граѓаните кои вчера се вакцинираат велат дека не се двоумеле, ова многу ме радува

Објавено на 6 април, 2021 во 08:14

9847 filipche

06.04.2021

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил сподели видео во кое дел од граѓаните даваат изјави поврзани со вакцинацијата.

-Граѓаните кои вчера се вакцинираа велат дека не се двоумеле, веруваат во вакцините и дека тоа е единствен начин да се избориме со пандемијата. Ова многу ме радува, верувам деа огромен број на граѓани ќе се вакцинираат против Ковид. Погледнете ги изјавите кои вчера ги давале за нашите телевизии, напиша Филипче.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.