Во текот на изминатото деноноќие 23 лица не го почитувале полицискиот час и 481 не носеле маска

Објавено на 6 април, 2021 во 08:24

mvr logo

06.04.2021

Од 22.00 часот до 05.00 часот констатирано е дека 23 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 481 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Ги потсетуваме сите граѓани дека од денеска полицискиот час започнува од 20:00 часот, а веќе од утре целосно се затвараат угостителските објекти.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.