(Видео) Полицискиот час не го почитувале 28 лица додека 431 не носеле маска

Објавено на 13 април, 2021 во 09:03

mvr logo

13.04.2021

Од 20.00 часот до 05.00 часот, констатирано е дека 28 лица не ја почитувале забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 431 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

                                                    

Стефани Манева 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.