Мартин Гоџоски го фати крстот во Охридското Езеро

Објавено на 19 јануари, 2022 во 11:41
Фото: Facebook Screenshot

Младиот Мартин Гоџоски денеска го фати крстот кој беше положен во водите на Охридското Езеро.

Тој беше најсреќен меѓу стотината капачи кои запливаа во студените води на Охридското Езеро, кои утрово беа осветени со богојавленска богослужба на која чиноначалствуваше Митрополитиот Дебарско-кичевски Тимотеј.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.