Наутро студено, преку ден сончево

Објавено на 19 септември, 2022 во 09:11

Времето наутро студено за овој дел од годината, а преку денот сончево со мала до умерена локална облачност претежно во северните делови. Ќе дува слаб до умeрен ветер од јужен правец, само во западните делови ветерот ќе е западен и повремено ќе засилува. УВ индексот ќе изнесува 6.

Во текот на работната седмица ќе биде стабилно со студени утра и со дневни температури кои ќе бидат под просекот за овој дел од годината. Денес во поголемиот дел од земјата ќе дува повремено засилен јужен, а во западните делови западен ветер кој ќе засилува.

Потоа до четврток ветерот повремено преку денот ќе засилува и ќе е северен. Краткотрајно во попладневните часови претежно во планинските делови ќе има услови за појава на краткотраен дожд.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.