НБРСМ: Колку чини еврото, доларот, британската фунта?

Објавено на 1 септември, 2022 во 09:47

Според курсната листа на НБРСМ денеска средниот курс на еврото е изедначен со оној на американскиот долар и изнесува 61.4958 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 71.4735 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.