Променливо облачно и потопло време

Објавено на 28 септември, 2022 во 09:17

Денес ќе преовладува променливо облачно време, попладне на места, особено во источните делови нестабилно со пороен дожд, грмежи и силен ветер.

Следува период на променливо облачно и потопло време со сончеви периоди и со умерен до засилен јужен ветер.

Утре и во сабота попладне ќе има повремен локален дожд и појава на грмежи.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.