Пронајдени две гранати на брегот на Охридското езеро

Објавено на 30 јуни, 2022 во 11:49

ОВР Струја соопшти дека вчера биле пронајдени две гранати нба брегот на Охридското езеро.

Двете стари гранати биле пронајдени кај струшкото село Калишта на брегот на езерото.

Увид и обезбедувањето на местото извршиле полициски екипи, а денеска подигнување на гранатите ќе изврши претставник на Дирекцијата за заштита и спасување

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.