Пронајдено момчето од Битола кое исчезна пред два дена

Објавено на 29 јули, 2022 во 14:51

Пронајден е Петар Дрогришки, 25-годишното момче од Битола по кое се трагаше два дена. Радосната вест ја објави сестрата на Петар, Сара.

-Петар е пронајден, здрав и жив! Ви благодариме на сите што учествувавте во потрагата, напиша Сара Исјановски на Фејсбук.

Претходно роднини и пријатели започнаа потрага по Петар, а на социјалните мрежи беа објавени пораки со апели за помош во неговото пронаоѓање.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.