Сончево со локална облачност и слаб ветер

Објавено на 24 март, 2023 во 09:04
Фото: Велес,архива на Дума.мк

Времето денеска ќе биде претежно сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Наутро во долниот тек на Повардарието ќе има појава на ниска облачност.

Температурата ќе се движи од 1 до 22 степени.

Во Скопје сончево со мала локална облачност и со слаб јужен ветер.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.