Сончево време со мала до умерена облачност

Објавено на 16 август, 2022 во 09:29

Сончево со мала до умерена локална облачност. Во попладневните часови особено во западните делови ќе има појава на нестабилност со засилен ветер, пороен дожд и грмежи. УВ индексот ќе изнесува 7.

Од среда следува период на сончево и топло време со пораст на температурите на воздухот. Особено топло со температури кои насекаде ќе бидат над 30 степени и над просекот за овој период од годината ќе биде во четврток и петок.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.