Земјотрес со јачина од 5,5 степени ја погоди Индонезија

Објавено на 9 февруари, 2023 во 13:07

Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала го погоди северниот брег на Папуа во Индонезија, соопшти денеска Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC).

Според извештајот на EMSC, земјотресот бил на длабочина од 10 километри, пренесува „Ројтерс“.

Засега нема извештаи за евентуални жртви или материјална штета.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.