Курсна листа на НБРСМ

Објавено на 15 април, 2021 во 07:34

lll 768x355

15.04.2021

Според средната курсна листа на Народна банка, еврото денеска изнесува 61.6210 денари, додека американскиот долар вреди 51.5053 денари, британската фунта пак, чини 70.8956 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.