Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

jankulovska fin

29.09.2020

Со полициска придружба вчера поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска беше спроведена во затворот Идризово.

Таа следните 14 дена превентивно поради опасноста од коронавирусот ќе биде сместена во одделението за издвојување на новодојдени лица.

Поранешната министерка за внатрешни работи е осудена правосилно на 4 години затвор поради злоупотреба на службената положба и овластувања поради тоа што му наложила на помошникот-министер во МВР Ѓоко Поповски да го намести тендерот и со пари од буџетот на полицијата, да купи мерцедес од речиси 600 илјади евра.

Против Јанкулоска во скопскиот Кривичен суд се водат уште два предмети, за случајот за масовното прислушување “Таргет-Тврдина” и “Титаник” за изборни нерегуларности.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново