Силен земјотрес повторно во Еквадор

Објавено на 22 април, 2016 во 08:46

Земјотрес со јачина од 6 степени по рихтер повторно го погоди Еквадор. Епицентарот на потресот бил на 100 километри северозападно од Портовехо.

Засега нема информации за загинати. Епицентарот на потресот од 6 степени по Рихтер бил на 100 километри северозападно од Портовехо.

Во претходниот земјотрес во Еквадор загинаа над 500 луѓе.

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.