Доаѓа нова опција на инстаграм, сигурно не го очекувавте ова

Објавено на 11 јануари, 2022 во 12:58

Доколку сте љубител на приказни на Инстаграм, тогаш ќе бидете среќни да слушнете дека оваа компанија ја тестира опцијата за приватни лајкови на приказната.

Оваа опција е видлива за ограничен број корисници и не е наменета да биде јавно видлива, така што само лицето кое ја објавило приказната на крајот ќе може да го види вкупниот број на допаѓања на приказната.

– Секогаш работиме на начини да им помогнеме на луѓето, да ги поврземе со оние за кои се грижат. Ги тестираме лајковите на приказните, а тоа е начин луѓето да реагираат на приказните за да бидат видливи само за авторите – изјави за TechCrunch портпаролот на Инстаграм.

Сите веќе знаат дека постои опција да се реагира или да се одговори на приказна, но тоа можат да го видат и само оние кои ја објавиле таа приказна. Тоа е, таква опција е исто така приватна.

Се претпоставува дека новата опција ќе им помогне на оние кои го користат Инстаграм за бизнис, да имаат подобар увид во тоа како луѓето реагираат на нивните објави.

Компанијата Мета, која е сопственик на Инстаграм, работи напорно на нови опции, па во иднина ќе имаме можност да го направиме видеото на приказната подолго од 15 секунди, колку што е можно во моментов.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.