Евровизиската песна на „Дајте музика“ надмина еден милион прегледи на Јутјуб

Објавено на 15 декември, 2021 во 13:35

Македонските претставници на детската Евровизија веќе ги освојуваат срцата на фановите на ова натпреварување.

„Дајте музика“ на 19 декември ќе се претстават со „Green Forces“, а песната веќе надмина еден милион прегледи на официјалниот канал Junior Eurovision Song Contest. Всушност, во моментов има над 1,4 милиони прегледи, а позитивни коментари има многу.

Ние како публика се надеваме на добар пласман а нескромно ќе кажеме дека навиваме за победа.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.