Одржана првата венчавка под вода во Грција

Објавено на 5 септември, 2022 во 14:10

На 29 август, на иницијатива на општината, на островот Алонисос се одржа првата подводна граѓанска венчавка во Грција.

Двојката размени завети на вечна љубов и посветеност на магичното дно на Алонисос.

Тие беа венчани од градоначалникот на Алонисос, Петрос Вафинис, кој доби дозвола за нуркање.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.