Црна ташна: Класична и идеална за секојдневни креативни комбинации

Објавено на 27 јануари, 2022 во 15:32

Сите ја сакаме – темна, ги чува сите наши работи и е придружник во разни комбинации. Преку ден е проследен со минимализам, навечер е одличена на латекс хеланки. Станува збор за црна ташна.

Црниот тотален изглед секогаш поминува – без разлика дали носиме хеланки, јакна или нешто друго.

Контрастите едноставно се вклопуваат – мала црна чанта се вклопува во облека со беж тренерка.

Црна мала ташна секогаш се вклопува со карирано.

Нема дилема што да носите со жолт капут и чизми.

Сивата и кафената боја се дел од стилската игра инспирирана од класиците.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.