Дуксер и капут како добар стилски спој

Објавено на 21 јануари, 2022 во 11:04

Порано носевме дуксер со капа само во теретана или лежевме на каучот облечени во него, но тој излезе од тие спортски, лежерни рамки и сега е поставен како хит со класичен крој.  Во овие модни формули најчесто се популарни дуксери со едноставни тонови, за да се вклопат во урбана комбинација. Во продолжении неколку комбинации со дуксер и капут.

Извор: 24sata.hr

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.