Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

dneven fin

Дневниот хороскоп за денеска Ви предвидува:

ОВЕН
Работа: Можно е да сте малку разочарани од работните околности и ситуацијата да не оди во оној правец кој сте очекувале.
Љубов: Конечно ќе пронајдете компромисно решение за проблемите со саканата личност.
Здравје: Посетете лекар поради контрола.

БИК
Работа: Расположени сте и во работното опкружување има многу енергија денеска.
Љубов: Ќе уживате во заедничките мигови со личноста која ја сакате. Поволен е денот за нови познанства ако сте слободни.
Здравје: Наклонети сте кон вирусни инфекции.

БЛИЗНАЦИ
Работа: Сметајте дека во текот на денешниот ден ќе успеете да ги остварите своите работни цели.
Љубов: Новиот познаник ќе ги покаже своите симпатии кон вас во моментот кога најмалку ќе очекувате.
Здравје: Контролирајте го крвниот притисок.

РАК
Работа: Важно е да ја усмерите својата енергија на приоритетите на работното поле и да не се „трошите“ на неважни ситници.
Љубов: Ако сакате да се случат некои промени на ова поле, ќе треба да покажете иницијатива.
Здравје: Имате помалку енергија.

ЛАВ
Работа: Постои личност која би можела да ви понуди нова соработка. Подготвени сте на промени на ова поле.
Љубов: Потребно е повеќе да се посветите на вашиот партнер, ако сакате врската да ви излезе од криза.
Здравје: Ќе ви годи опуштање.

ДЕВИЦА
Работа: Не сте подготвени за промени кога е во прашање ова поле. Можно е и натаму да се држите до некои од старите начини.
Љубов: Од својот партнер очекувате разбирање и поддршка. Денешниот ден е поволен за љубовно поле.
Здравје: Внимавајте на срцето.

ВАГА
Работа: Можно е да ви се нуди прилика за патување кое ќе ви донесе нови работни контакти и соработка.
Љубов: Делува дека партнерот почнал да покажува повеќе емоции кон вас и ви се допаѓа таквата промена.
Здравје: Проблеми со забите.

ШКОРПИЈА
Работа: Ќе ви биде потребна помош и нечиј совет за да ги решите компликациите кои ви искрснале на ова поле.
Љубов: Флертувате и подготвени сте отворено да го покажете својот интерес кон личноста која ви значи.
Здравје: Сè подобро.

СТРЕЛЕЦ
Работа: Важно ви е другите луѓе сериозно да ве разберат и вашите идеи на ова поле да бидат прифатени.
Љубов: После искрен разговор со саканата личност, ќе видите дека од нејзина страна постојат многу сомнежи кон вас.
Здравје: Можни проблеми со белите дробови.

ЈАРЕЦ
Работа: Препорака е денека да се посветите на нови работни проекти и почнување на нова соработка.
Љубов: Ако сте слободни, очекувајте дека ќе имате интересно познанство.
Здравје: Имате вишок на енергија, бавете се со спорт.

ВОДОЛИЈА
Работа: Може да очекувате позитивна прилика за вработување. Ви се отвораат нови можности.
Љубов: Слободните припадници на овој знак очекуваат промени на полето љуобв. Ви се појавува линост за флерт.
Здравје: Одлично.

РИБИ
Работа: Ја работите својата работа најдобро што знаете и сигурни сте во своите способности. Добро сте организирани и дисциплинирани.
Љубов: Денот е поволен за стабилизација на односот со партнерот. Очекувајте позитивни промени.
Здравје: Добро.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Општина Велес ја известува јавноста дека, започнувајќи од понеделник, 24 февруари 2020 година, Друштвото за производство, промет и услуги „Стентон Градба” ДОО с. Долно Оризари – Битола, врз основа на склучен Договор со Јавно претпријатие за државни патишта, ќе започне со изведба на градежни активности на местото викано „Цуцка”, во близина на манастирите Св. Ана и Св Димитрија.

За време на градежните работи за санација на свлечиштето (одронот) на регионалниот пат Велес – Градско (транзитен дел низ Велес), сообраќајот ќе биде времено изменет.

Општина Велес апелира до учесниците во сообраќајот, како и до сите жители кои гравитираат кон овој дел од градот, за внимателно управување со моторните возила и движење на пешаците и почитување на поставената вертикална сигнализација (сообраќајни знаци и дополнителни информативни табли).

Со почит,

Општина Велес

Rontis oglas 2

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 06/03/2020 година .

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 25/02/2020 година .

 
   
   
   
   

Најново