Како да се облечете кога утрата се студени, а деновите топли?

Објавено на 6 октомври, 2021 во 10:58

Во првите денови од есента, честопати се среќаваме со проблемот на  ниски температури наутро, додека денот се капе на сонце. Студено наутро, топло преку ден, ледено навечер – звучи познато?

Во денови кога утрата се студени, а деновите се топли, повеќеслојната облека се наметнува како практично решение – но прашањето е како да се направи естетски пријатна.

Не мора да требаат само два слоја, може да има и три. Земете блуза, плетена со деколте и бомбер јакна и облечете ги одеднаш за оптимална атмосфера. Се разбира, плетените парчиња може да се комбинираат со други модели на облека на отворено, како што се мантили или кожени јакни. Колку е поопуштено, толку подобро. Не е неопходно секој од слоевите да се вклопи совршено со вашето тело, но пожелно е избраните кроеви да бидат удобни.

Можете исто така да играте со должината на избраните парчиња. Кога зборуваме за слоевита облека, не смееме да заборавиме на редење на слоевит накит. Вашиот стајлинг ќе изгледа посмислено ако играте со различни парчиња накит и ќе го изгубите впечатокот дека, целата гардероба сте ја фрлиле врз себе.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.